Jakie lalki kupować swoim dzieciakom?

Kto powiedział, że lalki są przeznaczone jedynie dla dziewczynek? Nic bardziej mylnego. Mali przystojniacy niekiedy także mają ochotę na zabawę lalkami. Czy należy jakoś na to zareagować? W żadnym wypadku. Skoro mają ochotę na zabawę lalkami, to powinniśmy im na to pozwolić. My jako rodzice, powinniśmy się bardziej skoncentrować na tym, jakie lalki wybierać i na co zwracać uwagę. Sprawdźmy to.

Przeznaczenie wiekowe

Zgodnie z obowiązującymi przepisami na opakowaniu zabawek oznaczony jest wiek dziecka, dla którego dana zabawka jest przeznaczona. Identycznie jest w przypadku lalek różnego rodzaju. W pierwszej kolejności zatem powinniśmy się sugerować przeznaczeniem wiekowym. Nie kupimy przecież naszemu rocznemu dziecku lalki, które jest przeznaczone dla dzieci czteroletnich. Byłoby to kompletnie bez sensu. Z takiej zabawki nasze dzieci nie będą miały żadnych korzyści, a tym bardziej radości. Wydaje się to oczywiste.

Niestety wciąż wielu rodziców popełnia błąd i kupuje nie tylko lalki, ale także innego rodzaju zabawki na zapas. Jest to chyba coś najgorszego, co możemy zrobić. Każdy się z tym zgodzi. 

Porozmawiajmy z dzieckiem, o jakiej lalce marzy

Chyba nikt lepiej, jak my sami nie zna naszego dziecka. Wiemy zatem, o czym marzy. Jednak gdy udajemy się do sklepu z zabawkami, to można dostać zawrotów głowy. Wybór jest tak ogromny, że po prostu nie wiadomo na co zwrócić uwagę. Najlepiej jest wybrać się do sklepu z dzieckiem. Niech nam samo wskaże, która lalka się podoba, a która kompletnie nie jest w sferze dziecka marzeń.

Oczywiście wspólne udanie się do sklepu z zabawkami, może się źle zakończyć. Gdy odmówimy dziecku którejś z kolei zabawki, to musimy się liczyć z tym, że w końcu wybuchnie płaczem. Musimy jednak wiedzieć, że tłumaczenie dziecku tego, że nie możemy wszystkiego kupić podczas wizyty w sklepie, jest dobre. Można określić, że jest to pewnego rodzaju lekcja. Po pewnym czasie, nasze dziecko już nie będzie się w ten sposób zachowywało.