Lalki i laleczki – zabawki nie tylko dla najmłodszych

Na czele listy zabawek najchętniej wybieranych przez dziewczynki z pewnością znajdują się lalki. Jedne dziewczynki preferują zabawę bobasami, inne kochają lalki Barbie. Lalki mogą być ukochanymi córeczkami, siostrami i przyjaciółkami. Zabawa nimi potrafi nie tylko dostarczać rozrywki, ale także uczyć cennych zachowań społecznych.

Lalki bobasy

Lalki, które przypominają dzidziusie, są preferowane przez najmłodsze dziewczynki. Zabawa w dom, w której głównym elementem jest opieka nad niemowlęciem, pozwoli zająć na długie godziny. Lalkę niemowlę można tulić, karmić, kąpać i przebierać, a także przebierać do snu.

Dla tych zabawek dostępny jest szeroki asortyment akcesoriów. Można wybierać pomiędzy łóżeczkami, wanienkami, krzesełkami do karmienia i wózkami. Do dyspozycji są także butelki, smoczki, szczotki czy kosmetyki, które pozwolą na kompleksową opiekę nad lalką.

Także same bobasy mają różne fukcje. Mogą wydawać różne odgłosy po naciśnięciu na brzuszek lub śpiewać piosenki. Jedne zamykają oczka, inne robią siusiu, raczkują lub stawiają pierwsze kroki. Możliwości zabawy z tymi laleczkami są nieograniczone.

Lalka Barbie i jej rodzina

Lalki Barbie to zwykle wybór starszych dziewczynek. Te zabawki nie przestają być popularne od wielu lat, a ich asortyment ciągle się powiększa. Poza samą lalką Barbie, kupić można równiez innych członków jej rodziny i przyjaciół, m.in. Kena czy jej małą siostrzyczkę Chelsea.

Lalki Barbie sprzedawane są z bogatym kompletem akcesoriów. Można kupić lalkę podróżniczkę, syrenkę, lekarza, a nawet lalkę w ciąży. Dużą popularnością cieszy się także lalka barbie z camperem czy z basenem. Najważniejszy jest jednak domek dla lalek, w którym moze zamieszkać Barbie wraz z całą rodziną. Zabawy lalkami pozwalają na udawanie dorosłych i symulowanie sytuacji z życia codziennego.

Oferta lalek na sklepowych półkach jest niezwykle bogata. Jeśli szukamy czegoś oryginalnego, skierujmy się w stronę rękodzieła i wybierzmy produkt robiony na specjalne zamówienie. Ręcznie robiona lalka może być przyjaciółką w codziennych przygodach lub początkiem pięknej kolekcji.